Koncerty w strefie Carnall co sobotę do końca wakacji. Wstęp jest wolny. Mamy harmonogram

W niedawno otwartej strefie Carnall odbywa się Carnal Festival. Przed nami jeszcze 6 koncertów do końca wakacji, na które wstęp jest wolny. Wiadomo już, kto wystąpi.

Kraków Street Band, który zagrał w ub. sobotę w strefie Carnall, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony zabrzańskiej publiczności. Był to kolejny koncert, który odbył się w ramach Carnall Festival – projektu realizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbyło się na początku lipca. Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.


MGW zaprasza do strefy Carnall w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej. Wychodząc naprzeciw turystom oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – “Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w naszej zabawie. Gra terenowa – “Misja ratownicza” – to gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste – są zadania do wykonanie i nagroda do odebrania.

Harmonogram koncertów, w ramach festiwalu

 • 24 lipca – Helene Vis,
 • 7 sierpnia – Ścigani,
 • 14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak,
 • 20 sierpnia – Koncert Specjalny CREE, gościnnie wystąpią: Kuba Badach, Marcelina, Abradab (Kaliber 44), Piotr Kupicha (Feel). Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego,
 • 21 sierpnia – Kathia,
 • 28 sierpnia – Hard Rockets.
 • Adres: Strefa Carnall, ul. Wolności 408, Zabrze

  Więcej informacji o ofercie turystycznej znajduje się na stronie www.sztolnialuiza.pl.

  (żms)/UM Zabrze
  fot. UM Zabrze/Paweł Janicki