Koń uwięziony w studzience kanalizacyjnej. Zwierzę wyciągnięto pod nadzorem weterynarza

Koń, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej przy ulicy Srebrnej w Zabrzu, został uwolniony przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Sytuacja była na pewno stresująca dla zwierzęcia…

Wygląda jednak na to, że nic mu się nie stało.

W sobotę, 3 września, przed godziną 17:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu otrzymało zgłoszenie o koniu, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej znajdującej się przy ul. Srebrnej w Zabrzu.

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP Zabrze oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia – relacjonuje zabrzańska straż pożarna w internetowym wpisie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu zwierzęcia i przekazaniu go obecnej na miejscu właścicielce

– dodaje straż pożarna.

Jak informują strażacy w dalszej części wpisu, podczas prowadzonych działań ratunkowych na miejscu obecny był weterynarz, który nadzorował stan konia oraz podał mu środki uspokajające. – Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń podsumowują zabrzańscy pożarnicy.

(żms)/PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze