Kompletnie pijana 30-latka leżała obok wózka z niemowlęciem. Sprawą zajmie się sąd rodzinny


Prawie 3 promile alkoholu miała 30-letnia kobieta, która na ulicę wyszła ze swoją 7-miesięczną córką. O pijanej matce policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowych przechodniów.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, kobieta nie była w stanie ustać na własnych nogach…

W piątek po godzinie 13.00 policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymali informację, że w rejonie ulicy Joliot-Curii nietrzeźwa matka ma opiekować się dzieckiem. Mundurowi zastali na miejscu kobietę, która leżała obok wózka, w którym była jej 7-miesięczna córka – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Okazało się, że matka półrocznej dziewczynki była do tego stopnia pijana, że nie potrafiła utrzymać się na nogach. Mundurowi wezwali pogotowie oraz pracowników opieki społecznej

– dodaje rzecznik.

Lekarze przebadali dziewczynkę, na szczęście nie było konieczności jej hospitalizacji. Nieodpowiedzialną matkę przewieziono do komendy i poddano badaniu na zawartość alkoholu. Mieszkanka Rokitnicy miała w organizmie prawie 3 promile – została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu przeprowadzono z nią policyjne czynności.

Kobieta usłyszała już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojej córki, za co grozi jej do 3 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka. Obecnie dziewczynka przebywa pod opieką rodziny zastępczej – mówi Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze