Kolejny zatrzymany w sprawie oszustw „na policjanta” w Zabrzu. To młody mieszkaniec Wrocławia

Zabrzańska policja zatrzymała już trzecią osobę związaną z oszustwami na niekorzyść mieszkańców Zabrza. To młody wrocławianin, a równocześnie trzecia osoba z tego miasta, którą aresztowano w związku z tym procederem. Wcześniej w ręce policjantów wpadło dwoje 17-latków.

Zatrzymany ostatnio 18-latek usłyszał już zarzut oszukania pewnej seniorki na kwotę blisko 340 tysięcy złotych. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość i zatrzymali kolejnego oszusta, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Do zatrzymania doszło w czwartek we Wrocławiu. Podejrzanym jest 18-letni mieszkaniec tego miasta. Nastolatkowi przedstawiono zarzut współudziału w oszukaniu 80-letniej mieszkanki Zabrza, do jakiego doszło w lutym tego roku – informuje KMP Zabrze.

Zatrzymanemu grozi za to kara do 8 lat więzienia. Czynności w tej sprawie trwają. Mają one ustalić m.in., czy nie brał on udziału w innych przestępstwach

– dodaje policja.

Wcześniej, w pierwszej połowie października, w sprawie oszustw na szkodę mieszkańców Zabrza zatrzymano 17-latka, także z Wrocławia. Pisaliśmy o tym tutaj:

Seniorka straciła aż 340 tysięcy złotych. Kryminalni z Zabrza ustalili jednego z podejrzanych, to 17-latek

Około dwa tygodnie później do aresztu doprowadzono inną młodą wrocławiankę, o czym donosiliśmy tu:

Kolejna nastolatka z Wrocławia zatrzymana za oszustwa dokonane na szkodę zabrzańskich seniorek

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze