Kolejny kierowca zawracał na DK88. Przy okazji policyjnej kontroli doszło do aresztowania

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. „Wpadł”, kiedy jego kolega – kierowca zawracał w niedozwolonym miejscu na DK 88. Kierujący został ukarany mandatem, a pasażer trafił do więzienia.

Do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 88. Policjanci zabrzańskiej drogówki patrolowali nieoznakowanym radiowozem zabrzański odcinek „ósemek”. W pewnym momencie zauważyli jak kierujący samochodem osobowym zawraca w niedozwolonym miejscu.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Mundurowy natychmiast zatrzymali renault do kontroli, w czasie której kierujący spokojnie przyznał się do popełnionego wykroczenia. Bardzo nerwowo jednak zachowywał się pasażer.[/perfectpullquote]

Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę siedzącego koło kierowcy. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 56-letni mężczyzna poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości.

Ciążył na nim wyrok pozbawienia wolności za pobicie. Poszukiwany został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym. Natomiast kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł i otrzymał 5 pkt karnych.