Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu. Jeden stracił prawo jazdy w kilku kategoriach


Zabrzańscy policjanci zatrzymali ostatnio trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utratą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Pierwszy zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Zabrza, który na ulicy Froehlicha kierował samochodem marki Volkswagen, a badanie trzeźwości wskazało, że miał 2,54 promila alkoholu w organizmie – wymienia sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Drugi z zatrzymanych to 45-letni obywatel Ukrainy, który kierował volkswagenem mając w organizmie 2,32 promila alkoholu. Mężczyzna przez swoje zachowanie stracił prawo jazdy kategorii A1,A,B1,C1 i C

– dodaje Bijok. – Trzeci z zatrzymanych to 23-letni mieszkaniec Zabrza, który bez uprawnień kierował peugotem na ulicy Niedziałkowskiego mając w organizmie 1,74 promila alkoholu, a ponadto spowodował kolizję z zaparkowanym samochodem marki Opel.


Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze