Kolejni kierowcy pod wpływem zdecydowali się prowadzić auto. Jeżdżą też mimo zakazów

Policjanci z zabrzańskiej drogówki na bieżąco eliminują z ruchu osoby, które zdecydowanie nie powinny wsiadać za kierownicę. W poniedziałek mundurowi zatrzymali kolejne dwie osoby. Był to nietrzeźwy kierowca mazdy oraz kierujący mercedesem, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do pierwszej sytuacji doszło na ulicy Św. Wawrzyńca krótko przed godziną 11:00.

Policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych, okazało się, że kierujący nim 31-letni mieszkaniec Zabrza posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi ważny do 27.01.2024 roku. Teraz 31-latek ponownie trafi do sądu, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz przedłużenie zakazu kierowania pojazdami – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Drugie zatrzymanie miało miejsce na ulicy Korczoka krótko po godzinie 19:00. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli mazdę. Kierowca samochodu był pijany.

Kierował nią 32-letni mieszkaniec Zabrza, od którego czuć było alkohol. Mężczyzna kierował autem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata – kontynuuje Bijok.

To nie jedyne przypadki wykrycia kierowców, którzy usiedli za kierownicą auta mimo zakazu, bądź będąc odurzonymi. W trakcie minionego weekendu w ręce policjantów wpadło dwóch kierujących na tzw. podwójnym gazie, a jeden znajdował się pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali też osobę, która kierowała pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze