Koleje Śląskie zmieniają rozkład jazdy w związku z koronawirusem. Część pociągów odwołana


Koleje Śląskie od poniedziałku, 23 marca, wprowadzają ograniczenia w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku do odwołania. W weekend – tj. 21.03-22.03 – pociągi kursują jeszcze według standardowego rozkładu jazdy na weekend. W kolejnych weekendach będzie jednak też obowiązywać zmieniony rozkład jazdy.

Część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.

Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.


W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić naszym podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia naszych pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych. Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych – przekazują Koleje Śląskie.

Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną obserwujemy wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych – dodaje przewoźnik.

Szczegóły dotyczące odwołanych lub skróconych kursów można znaleźć w poniżej zamieszczonych tabelach.

Są to zmiany dotyczące kursów w dni robocze. O zmianach rozkładu na weekendy Koleje Śląskie przekażą informację w nieco późniejszym terminie.

Spółka stworzyła też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania przewoźnika oraz jego działań podjętych w związku z zagrożeniem Koronawirusem.

Pociągi-odwołane-od-23.03.2020-1

Pociagi-ze-zmienioną-relacją-od-23.03.2020

(mat. pras.)
fot. arch. 24zabrze.pl