Kłótnia małżonków w samochodzie zakończyła się zatrzymaniem. Interweniowała drogówka

Policjanci z zabrzańskiej drogówki mieli ostatnio nietypową akcję. Polecono im ustalenie miejsca, w którym znajduje się pokłócone małżeństwo podróżujące samochodem. Finał tej interwencji był zaskakujący.

W poniedziałek rano dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jedzie razem ze swoim mężem w samochodzie i mąż nie chce jej wypuścić z pojazdu. W rozmowie z nią dyżurny ustalił gdzie, aktualnie się znajdują i skierował tam najbliższy patrol. Już po chwili samochód, którym poruszała zgłaszająca i jej 41-lateni mąż został zauważony przez policjantów z zabrzańskiej drogówki, którzy patrolowali zabrzański odcinek DK88. Samochód został zatrzymany, a mundurowi zaczęli wyjaśniać całą sytuację – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Kobieta i mąż byli ze sobą wyraźnie skłóceni, ponadto wzajemnie oskarżali się o zażywanie narkotyków. Wykonany na miejscu narkotest potwierdził, że 41-latek jest pod wpływem marihuany

– dodaje oficer prasowy.


Oprócz tego, policjanci znaleźli przy mężczyźnie 21 gramów suszu konopi indyjskich, w związku z czym został on zatrzymany i jak zwykle w takich przypadkach pobrano od niego krew do dalszych badań.

We wtorek śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Za ich posiadanie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli dalsze badania potwierdzą, że znajdował się pod wypływem narkotyków, usłysz kolejny zarzut, dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego – zaznacza Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. 24zabrze.pl/zdj. poglądowe