Kino Roma zostało kinem studyjnym. Co można znaleźć w repertuarze na marzec? Jest aż 9 filmów do wyboru

fot. Kino Roma (FB)

Kino Roma, najstarsze kino na Górnym Śląsku, po kilkudziesięciu latach znalazło się w gronie 199 kin w Polsce należących do Sieci Kin Studyjnych i Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

To wielki sukces dla Zabrza i dla Romy – nasze kino umocniło swoją pozycję na mapie kin w Polsce, ale będzie to również możliwość do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń z innymi placówkami w Polsce – poinformowała placówka w mediach społecznościowych.

Przynależność do Sieci Kin Studyjnych m.in. pozwala rozszerzyć repertuar o dodatkowe festiwale i co najważniejsze, składać wnioski do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w celu pozyskania dodatkowych funduszy na cyfryzację i modernizację kina

– zaznacza Kino Roma.


Z tej okazji Kino przygotowało specjalny repertuar, w którym odbędzie się projekcja 9 znakomitych filmów – od kina familijnego, przez kino polskie, kończąc na filmach wielokrotnie nagradzanych i nominowanych w najważniejszych wydarzeniach filmowych na świecie, takich jak Oscary czy Złoty Glob.

Do wyboru kinomanów są takie pozycje, jak: “Rocca zmienia świat” (familijny), “Psychobitch” (dramat), “Tylko zwierzęta nie błądzą” (kryminał/thriller), “Sokół z masłem orzechowym” (dramat/komedia/przygodowy), “Arab Blues” (komedia obyczajowa), “Szarlatan” (dramat), “Każdy ma swoje lato” (dramat/komedia), “Jezioro dzikich gęsi” (kryminał), a także “Kłamstewko” (dramat/komedia).

Bilety w cenie 10 lub 12 złotych dostępne są w kasie kina (czynna na pół godziny przed każdym seansem). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Kina Roma.

(żms)/Kino Roma (FB)
fot. Kino Roma (FB)