Kierowcy notorycznie ignorują znaki, wjeżdżając na tymczasowy most. “Wykonawca będzie zgłaszał policji”

Trwa przebudowa przepustu nad rzeką Czarniawką. Ruch samochodowy (poza komunikacją miejską) powinien odbywać się objazdem, ale nie wszyscy kierujący się do tego stosują. Miejski Zarząd Dróg apeluje o zwracanie uwagi na znaki drogowe.

Na zdjęciu opublikowanym w piątek w mediach społecznościowych MZD w Zabrzu zaprezentowano białe BMW, które nie zastosowało się do wprowadzonych na czas przebudowy ograniczeń, nie jest to jednak jednostkowy przypadek. Już wcześniej Zarząd prosił w internetowych wpisach o wybranie alternatywnej trasy.

Po raz kolejny przypominamy, że mostem tymczasowym mogą poruszać się wyłącznie autobusy i pojazdy uprzywilejowane. A dlaczego? Dlatego, że jest to plac budowy i do zakończenia robót nie ma możliwości aby w tym miejscu odbywał się normalny ruch. Prosimy i apelujemy do kierowców (w tym również do właściciela białego BMW) o ostrożność i przestrzeganie znaków drogowych. Bezpiecznej podróży – napisał MZD w serwisie facebook.com.


Przypomnijmy, że w związku z przebudową przepustu nad Czarniawką, wprowadzone zostało zamknięcie odcinka ulicy 3 Maja w rejonie parku Pileckiego.

Utrzymany został tylko ruch pieszych i autobusów, a także pojazdów uprzywilejowanych. Aktualnie nawierzchnia jezdni w miejscu budowy została rozebrana. Wykonawca wybudował już most tymczasowy – to właśnie po tym obiekcie obecnie przejeżdżają kierowcy niestosujący się do znaków.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że objazd stanowi uciążliwość ale został wprowadzony dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. Informujemy, że przypadki niestosowania się do oznakowania, wykonawca będzie zgłaszał na policję – uprzedzało MZD we wpisie z września br.

(żms)
fot. MZD w Zabrzu