Kierowali autem z promilami, bez uprawnień, z narkotykami… Jednemu z mężczyzn grozi do 5 lat więzienia

Zabrzańska policja przytacza dwa przypadki zatrzymania nietrzeźwych kierujących, do których doszło tylko jednego dnia w tym tygodniu, późnym wieczorem. Na ul. Mikulczyckiej wpadł obcokrajowiec, w dodatku bez uprawnień do kierowania, z kolei na ul. Krakusa, po pościgu, schwytano 41-latka z narkotykami.

W pierwszym z przypadków do wykrycia pijanego „za kółkiem” doszło dzięki reakcji świadka, którego uwagę na ulicy Mikulczyckiej zwrócił kierujący pojazdem marki Volkswagen, poruszający się „od krawężnika do krawężnika”. Była wtorkowa noc, po godzinie 23:00.

Świadek cały czas obserwował wskazany pojazd, a na miejsce szybko przybyli policjanci z IV Komisariatu Policji w Zabrzu. W trakcie czynności okazało się, że kierującym był 22-letni obcokrajowiec, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującego – informuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.


Postępowanie w tej sprawie prowadzi IV Komisariat Policji w Zabrzu. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Drugi delikwent na podwójnym gazie wpadł również we wtorek po godzinie 23:00, kiedy zabrzańscy mundurowi z III Komisariatu Policji, w rejonie ul. Krakusa postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Nissan.

Kierujący pomimo policyjnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli, a po chwili wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi okazali się jednak szybsi i po chwili zatrzymali mężczyznę w rejonie ul. Stalmacha. Okazał się nim być 41-letni zabrzanin, który po sprawdzeniu okazał się być poszukiwany celem odbycia kary, a ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz tego mundurowi ujawnili przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Jak się również okazało, 41-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu – dodaje Strzodka.

Mężczyzna jednak nie poruszał się pojazdem sam, gdyż w pojeździe znajdował się także pasażer – 42-letni obcokrajowiec, który okazał się być poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu

– kontynuuje młodszy aspirant.

Kierujący został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny zabrzańskiej Komendy Policji. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie, podobnie jak w pierwszym z opisywanych przypadków, i tym razem zadecyduje Sąd.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px