Kibice Górnika napadnięci przez fanów chorzowskiej drużyny. Zapał chuliganów ostudziły mandaty

fot. KMP Zabrze

Policjanci zabezpieczający kibiców po meczu piłki nożnej pomiędzy Górnikiem i Śląskiem Wrocław zapobiegli bójce szalikowców. Pseudokibice sympatyzujący z chorzowską drużyną próbowali doprowadzić do konfrontacji z wracającymi ze spotkania fanami klubu z Zabrza.

Szybka reakcja policji pozwoliła na uniknięcie starcia dwóch antagonistycznych grup na ulicach Rudy Śląskiej.

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy zabezpieczali powrót kibiców Górnika Zabrze z niedzielnego meczu do Rudy Śląskiej, przypuszczali, że może dojść do próby konfrontacji w czasie przejścia grupy kibiców.


W rejonie ulicy Dworcowej te podejrzenia się potwierdziły. Spomiędzy budynków wybiegło kilkunastu młodych mężczyzn, którzy chcieli wszcząć bójkę z idącymi kibicami.

Policjanci natychmiast oddzielili obie grupy, a wobec najbardziej agresywnych pseudokibiców, którzy nie reagowali na ich polecenia, użyli środków przymusu bezpośredniego, oraz nałożyli na nich mandaty karne, co skutecznie ostudziło zamiary chuliganów. Policjanci z Oddziału Prewencji zapobiegli w ten sposób konfrontacji pomiędzy szalikowcami. Tylko dzięki stanowczej reakcji śląskich policjantów nie doszło do chuligańskich burd, a być może również tragedii.

(żms)/KMP Ruda Śląska
fot. arch. KMP Zabrze/zdj. poglądowe