Jest nowy termin oddania wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta. Drogą nad torami pojedziemy wiosną

Rozbiórka wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Roosevelta i budowa nowego obiektu, rozpoczęta jesienią 2022 roku, miała zakończyć się około 12 miesięcy później. Niestety, ze względu na nieprzewidziane okoliczności termin ten musiał ulec przesunięciu. Dziś wiadomo, że na wiosnę 2023 r.

Przypomnijmy, że wstrzymanie prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP, zostało spowodowane koniecznością opracowania dokumentacji technologicznej na zwiększoną rozbiórkę fundamentów przyczółków, które znajdują się pod torami linii kolejowych, co znacznie skomplikowało przebieg inwestycji.

Projekt technologiczny jest aktualnie na końcowym etapie uzgodnień u zarządcy infrastruktury kolejowej tj. PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach

– informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.


Nowy harmonogram prac związanych z przebudową wiaduktu zostanie opracowany niezwłocznie po otrzymaniu uzgodnionego projektu technologicznego usunięcia fundamentów oraz uzgodnieniu terminów zamknięć torowych. W związku z powyższym, oddanie wiaduktu do użytkowania planowane jest na wiosnę 2023 roku – podsumowuje MZD.

Według wcześniejszych informacji, inwestycja pochłonie około 13,4 mln złotych. Część z tej kwoty miała zostać pokryta z dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury na 2021 rok (3,8 mln zł).

(żms)/MZD Zabrze
fot. arch. MZD Zabrze