“Jedz kawiorek”. Daukszewicz skomentuje na żywo bieżącą sytuację społeczno-polityczną

Znany artysta, Krzysztof Daukszewicz, wystąpi w najnowszym programie satyrycznym pt. “Jedz Kawiorek”. Wydarzenie zaplanowano w poniedziałek, 11 listopada, w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść.

Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program “Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Od lat bawi monologami pod wspólnym tytułem ” Panie Hrabio” czy barwnymi opowieściami o “Menelikach”.


“Jedz kawiorek” jest autorskim, nieustannie aktualizowanym programem satyrycznym Krzysztofa Daukszewicza.

Piosenki takie jak „Moje stulecie”, „Ballada o zmartwychwstaniu dostojnika”, „Szumidło koło nas” oraz tytułowy „Zjedz kawiorek” są komentarzem do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Poniedziałek, 11 listopada 2019 o godzinie 17:00, Ruda Śląska, Dom Kultury Bielszowice, ul. E. Kokota 170. Bilety w cenie 50 złotych można kupić w portalu kupbilecik.pl, a także stacjonarnie – w bielszowickim Domu Kultury.

Wydarzenie w serwisie facebook.com