Jeden chciał wnieść nóż, a drugi petardę. Piątkowy mecz z Jagiellonią nie obył się bez incydentów

Policjanci z zabrzańskiej komendy zabezpieczali piątkowy mecz Górnika z Jagiellonią Białystok. Widowisko zgromadziło ponad 12 tys. miłośników piłki nożnej. W trakcie imprezy odnotowano dwa incydenty związane z naruszeniem przepisów.

Na potrzeby piłkarskiego spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu przygotowano kompleksowy plan zabezpieczenia sportowej imprezy.

Nad prawidłowym przebiegiem tego piłkarskiego wydarzenia czuwali mundurowi z zabrzańskiej komendy wspierani przez swoich kolegów z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej, a na stadionie obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców. 18-letni kibic z Zabrza, na stadion próbował wnieść nóż. Drugi z zatrzymanych to 22-latek z Białegostoku, który na teren stadionu chciał wnieść petardę. Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymani przez policjantów – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze