Jechał z prędkością ponad 160 km/h po drodze wojewódzkiej. Dogonili go policjanci z grupy SPEED


25-letni kierowca Opla pędził z prędkością ponad 160 km/h drogą DW-902 w kierunku Gliwic, przy ograniczeniu w tym miejscu do 80 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez zabrzańskich policjantów z grupy SPEED.

Wydarzenia miały miejsce w środę.

Wczoraj rano, na drodze DW-902 zabrzańscy policjanci z grupy “SPEED”, zatrzymali do kontroli 25-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Kierowca opla nie zastosował się do obowiązującego ograniczenia 80 km/h i jechał z prędkością ponad 160 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych – przekazał sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


W Zabrzu, podobnie jak w innych miastach w Polsce, działa specjalna grupa SPEED. W jej skład wchodzą policjanci z ruchu drogowego oraz innych pionów, którzy wyposażeni są w najlepsze radiowozy. Wszystko po to, by skutecznie przeciwdziałać agresywnym i niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Śląska grupa SPEED tylko w styczniu skontrolowała ponad 5100 pojazdów i ujawniła ponad 5800 wykroczeń na drogach naszego województwa.

Ponad połowa z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli przeszło 4600 mandatów, zastosowali blisko 1200 pouczeń, a w 38 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali także 63 prawa jazdy oraz 214 dowodów rejestracyjnych. Jak widać do niechlubnego grona drogowych piratów wciąż dołączają kolejni kierowcy…

(żms)/KMP Zabrze, Śląska Policja
fot. KMP Zabrze