Jak piesi zachowują się na drodze, a jak traktują ich kierowcy? Wykryto blisko 50 wykroczeń

fot. scr. youtube/zdj. poglądowe

Policjanci z drogówki przeprowadzili we wtorek działania Bezpieczny Pieszy – zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Ujawniono prawie 50 wykroczeń.

W rejonach miejsc przemieszczania się pieszych policyjne patrole w ramach działań „Bezpieczny Pieszy” obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz zmotoryzowani stosują się do przepisów.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki ujawnili prawie 50 wykroczeń, spośród których wszystkie popełnili piesi. Najczęściej popełniane wykroczenia to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. Warto wspomnieć, że pracę policjantów wspierał nowoczesny system mobilnego monitoringu, który z dalszej odległości ujawniał osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów. Takie działania będą przeprowadzane systematycznie – relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców i pieszych: tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

(żms)/KMP Zabrze
fot. scr. youtube.com