INDUSTRIADA 2021 odbędzie się we wrześniu. W Zabrzu wydarzenia zaplanowano w czterech obiektach

Tomasz Jodłowski www.tomaszjodlowski.comall rights reserved

Tegoroczna Industriada odbędzie się 11 września. W Zabrzu w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział cztery obiekty: Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza – Strefa Carnall, Park 12C Sztolni Królowa Luiza oraz Szyb Maciej.

Tegoroczne hasło Industriady to “Technika. To was zaskoczy!”.

Po raz drugi z rzędu wyjątkowo Industriadę będziemy obchodzili we wrześniu i także po raz drugi z rzędu będzie to impreza jednodniowa, czego powodem jest oczywiście sytuacja covidowa. Hasło tegorocznej Industriady brzmi “Technika. To was zaskoczy!”. W tym roku też mamy element, który pojawia się po raz pierwszy, mianowicie Industriada jest powiązana z kampanią promocyjną Szlaku Zabytków Techniki, w której nawiązaliśmy współpracę z dr Tomaszem Rożkiem, popularyzatorem nauki. Jest on twarzą tej kampanii – podkreśla Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.


Będziemy się starali o zagadnieniach technicznych. Wszystkie obiekty na Szlaku Zabytków Techniki są obiektami technicznymi, mają swoją specyficzną historię do opowiedzenia

– dodaje dyrektor.

Otwarcie Święta Szlaku Zabytków Techniki nastąpi o godzinie 12:00 w Czerwionce-Leszczynach, na terenie osiedla familoków, gdzie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Natomiast oficjalne zakończenie odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie zaplanowano m.in. jeden z hitów tegorocznej edycji święta – Techniczne Brzmienie.

Bezpłatny transport do obiektów

Kupony będzie można pobrać ze strony Kolei Śląskich, z dedykowanej zakładki, a później wymienić na bezpłatne bilety. Zostanie uruchomiony specjalny system rezerwacyjny z możliwością zakupu i wymianą na bilety w Centrum Obsługi Pasażera. 11 września, dzięki kuponom pobranym ze strony Industriady, będzie można przejechać bezpłatnie pojazdami Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Industriady można znaleźć TUTAJ.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze