Ile samochodów zarejestrowano w Zabrzu? Miasto wybuduje parking przy ulicy Reymonta

W ciągu ulicy Reymonta wybudowane zostaną nowe miejsca parkingowe. Zadanie to wykona firma PPHU Agnieszka Borczyk, umowę zawarto w tym tygodniu, jego zakończenie przewidywane jest za pół roku.

– Już za sześć miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych miejsc postojowych, które powstaną przy ul. Reymonta. Tego typu miejsc nigdy za wiele, dlatego też staramy się budować nowe parkingi z myślą o zmotoryzowanych zabrzanach. Do każdego takiego zadania podchodzimy priorytetowo, a każdy fragment naszego miasta staramy się odpowiednio i przemyślanie zagospodarować. Nowe miejsca postojowe przy ul. Reymonta pozwolą nam odciążyć ten rejon dzielnicy Centrum Południe – skomentowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Ta oczekiwana przez mieszkańców inwestycja warta jest blisko 300 tys. zł. W całości zostanie sfinansowana z pozyskanych przez miasto środków rządowych. Na zakończenie prac wykonawca ma pół roku. Warto zaznaczyć, że w Zabrzu obecnie zarejestrowanych jest ponad 123 tysiące pojazdów – tylko w ubiegłym roku zarejestrowano ich 15 230.


(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze