„Historia kołem się toczy”. Piknik rodzinny połączony z przejazdem rowerowym

„Historia kołem się toczy” – pod taką nazwą w najbliższą sobotę, 18 maja, odbędzie się piknik rodzinny połączony z przejazdem na rowerach przez tereny zielone Zabrza. Uwaga – udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Głównym celem gry jest przejście kolejnych etapów, wykonanie zadań i potwierdzenie tego faktu na karcie uczestnika. Dla wszystkich, którzy oddadzą organizatorowi kartę z potwierdzonymi zaliczeniami poszczególnych etapów zabawy przewidziane są drobne upominki.

Gra będzie przebiegała dwutorowo i obejmie:

  • Pierwszą część – stacjonarną – zaplanowaną na parkingu przed Centrum Usług Społecznych, przy ul. Stalmacha 7, gdzie przewidziano stoiska tematyczne, na których będzie można aktywnie spędzić czas oraz sprawdzić swą wiedzę i umiejętności związane z tematyką rowerową. W tej części gry będą mogły brać udział również osoby, które nie dysponują własnym rowerem. Osobom, które przyjadą na rowerach, organizatorzy zalecają zabranie zamknięcia rowerowego.
  • Drugą część – mobilną – Trasę wyznaczono poza drogami publicznymi, przez tereny zielone, przylegające do osiedla Zandka. Osoby chętne powinny być wyposażone w sprawny rower, obowiązkowo w kask oraz strój i obuwie przystosowane do takich warunków. Organizatorzy proszą zabranie bidonów na wodę, oraz preparatów przeciw kleszczom. Na trasie uczestnicy przejeżdżają kolejne punkty, na których otrzymują potwierdzenie przejazdu. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian ze względu na warunki pogodowe. Jest to przejazd indywidualny. Organizatorzy nie przewidują grupowego przejazdu.

Pierwsze grupy biorące udział w Części Mobilnej mogą wyruszyć o 10:00, ostatnia grupa może startować o godzinie 11:00. Zakończenie trasy mobilnej przewidziano na godzinę 12:00.

Zgłoszenia mailowe na adres pal_zandka@mopr.zabrze.pl przyjmowane są do 15 maja. Osobiście można zapisać się do środy, do godziny 15:00 w Centrum Usług Społecznych, ul. Stalmacha 7, PAL dla dzielnicy Zandka, pokój nr 1.

Regulamin gry jest dostępny na stronie internetowej www.mopr.zabrze.pl, tam też można znaleźć wymagane oświadczenia i kartę zgłoszenia. Regulamin jest także dostępny w siedzibie PAL dla dzielnicy Zandka (ul. P. Stalmacha 7, Zabrze, pokój nr 1 na parterze).

Do udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu – Program Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Zandka oraz Rada Dzielnicy Zandka.

(żms)/UM Zabrze
fot. px