Handlowali papierosami bez akcyzy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na około 350 tys. zł

64-latek z Gliwic oraz 46-letni mieszkaniec Zabrza odpowiedzą za handel „lewym towarem”. Były to papierosy bez akcyzy, które odkryto u obu mężczyzn w hurtowych ilościach.

Mężczyźni zostali zatrzymani w środę przez policję zwalczającą przestępczość gospodarczą. Ich dalszy los leży w rękach sądu.

Wczoraj, w mieszkaniach, policjanci zatrzymali handlarzy kontrabandą. 64-letni gliwiczanin składował w swoim garażu i w mieszkaniu 185,7 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz prawie 100 kg krajanki tytoniowej – wszystko bez znaków akcyzowych. Tego samego dnia detektywi z „jedynki” przeszukali inne mieszkanie, w którym również prowadzono handel papierosami z przemytu. W tym przypadku zabezpieczono 30,2 tys. sztuk – informuje rzecznik gliwickiej policji, podinspektor Marek Słomski.


Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru oszacowana zostanie przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy, wstępnie wyliczono, że będzie to kwota nie mniejsza niż 350 tys. zł

– dodaje Słomski.

Zgodnie z kodeksem karnym-skarbowym, za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice