Gra terenowa „Zagraj z nami, Wikingami!”. Zakończenie ferii w centrum handlowym Platan

Ferie zimowe w województwie śląskim powoli dobiegają końca, ale dla mieszkańców Zabrza czeka jeszcze jedna, nie lada atrakcja – rodzinna gra terenowa pt. „Zagraj z nami, Wikingami!”, która odbędzie się 10 lutego 2024 r. (tj. sobota) w Centrum Handlowym Platan.

W zabawie wziąć udział będzie mogło maksymalnie 27 zespołów, składających się od dwóch do pięciu osób, w tym przynajmniej jednej dorosłej. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” oraz CH Platan, a udział w grze jest bezpłatny.

Gra podzielona została na trzy tury – w każdej z nich udział weźmie maksymalnie 9 zespołów. Pierwsze z nich przystąpią do rywalizacji o godzinie 14:00.

Każda drużyna na start rywalizacji otrzyma specjalną mapę z wyznaczoną trasą do pokonania, kartę drużyny, kartę gry oraz brudnopis do notowania. Na mapie zaznaczonych zostanie dziewięć lokalizacji z Wikingami, w których uczestnikom przyjdzie się zmierzyć z różnego rodzaju zadaniami.

W każdej lokalizacji zespoły będą mogły spędzić maksymalnie 10 minut. Po tym czasie – bez względu na to, czy zadanie wykonają – będą przemieszczać się do kolejnych miejsc oznaczonych na mapie. Cała gra i rywalizacja między dziewięcioma drużynami w danej turze potrwa około 90 minut.

Druga tura maksymalnie dziewięciu zespołów przystąpi do rywalizacji o godzinie 15:30, a trzecia – o godzinie 17:00.

Na uczestników czeka fantastyczna zabawa w gronie najbliższych – rodziny i przyjaciół. To będą wielkie emocje skumulowane w 90-minutowej rozgrywce, której celem jest popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy aktywnego i angażującego wypoczynku. Każdy uczestnik będzie mógł przekonać się, jakie posiada umiejętności m.in. w posługiwaniu się mapą, co w dzisiejszych czasach i dobie GPS-ów, nawigacji, nie jest przecież takie oczywiste – mówi Karolina Imiolska, Marketing Manager CH Platan.

Zwycięzcami rodzinnej gry terenowej zostaną osoby, które na trasie zdobędą najwięcej punktów podczas rozwiązywania zadań, a także dokonają tego w możliwie najkrótszym czasie. W pierwszej kolejności brana pod uwagę będzie jednak suma zgromadzonych punktów, w drugiej – czas przybycia zespołu na metę. Organizatorzy przewidują nagrodę główną dla zwycięzców oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Będzie można także skorzystać z fotobudki 360 stopni i zrobić sobie karnawałowe zdjęcia pamiątkowe. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 19:00.