Górnik Zabrze na nowego bramkarza. Sebastian Przyrowski podpisał kontrakt

Dziewięciokrotny reprezentant Polski związał się z Trójkolorowymi roczną umową z opcją jej przedłużenia. Tym samym nieaktualny jest już temat pozyskania Adama Stachowiaka z bułgarskiego Botewu Płowdiw, którego pierwotnie typowano na następcę Pavelsa Steinborsa

33-letni Przyrowski w poprzednim sezonie występował w GKS-ie Tychy, ale nie może zakończonych niedawno rozgrywek zaliczyć do udanych. Tyszanie bowiem spadli do II ligi. Golkiper nie musiał jednak długo szukać pracodawcy. W Zabrzu liczą na jego doświadczenie – zawodnik w przeszłości bronił barw, m.in. w Polonii Warszawa, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i greckiego Levadiakosu. Otrzymywał także powołania do reprezentacji kraju.

Przyrowski z Górnikiem wyjechał na obóz do Opalenicy. Obok wcześniej desygnowanego 19-letnia Marcina Urynowicza z Gwarka Zabrze, jest jak na razie jedynym nowym zawodnikiem, który pojawił się w Górniku przed nowym sezonem. Nowe kontrakty podpisali za to: Maciej Mańka, Rafał Kurzawa i Konrad Nowak. Parafki pod umowami złożyli także Słowacy: Erik Grendel i Roman Gergel.


Nieaktualny jest już sprawa kontraktu Michala Papadopulosa z Zagłębia Lubin. 30-letni czeski napastnik przedłużył umowę z klubem z Dolnego Śląska. Typowany do gry Mateusz Piątkowski (Jagiellonia Białystok) obrał kierunek cypryjski. Jego pracodawcą został mistrz kraju – APOEL Nikozja.