Godło „Teraz Polska” dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Za co nagrodzono instytucję kultury?

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostało uhonorowane Godłem „Teraz Polska” w trakcie finału 33. edycji tego konkursu. Zabrzańskie obiekty znalazły się w gronie zaledwie 22 firm z całego kraju, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji.

Uroczystość odbyła się w pałacu w Belwederze oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Dziś kluczowa jest wiarygodność. Jest ona istotnym kapitałem, rośnie pozycja liderów owej wiarygodności. Taką pozycję na rynku mają firmy, które posługują się Godłem „Teraz Polska”, i taką pozycję ma owo Godło, które w rozumieniu konsumentów jest symbolem zaufania, najwyższej jakości, krajowego pochodzenia – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Organizowany od ponad 30 lat konkurs nagradza najlepsze produkty i usługi na krajowym rynku.

Godło „Teraz Polska” to wyraz uznania wieloletnich działań Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zmierzających do zrewitalizowania i udostępnienia niezwykłych podziemi Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza.

Obecnie nasze miasto może się pochwalić stworzeniem unikatowego kompleksu, w skład którego wchodzi ponad 10 km podziemnych tras, w tym najdłuższy w Europie podziemny spływ i największy w Europie park maszyn, czy znajdująca się 320 metrów pod ziemią największa, podziemna strefa kultury. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to także zrewitalizowane strefy naziemne, z obiektami, w których odbywają się dziś warsztaty, koncerty i organizowane są wystawy.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze