Gang nieletnich rabusiów z Zabrza. Z maczetą i pałką teleskopową wybrali się na miasto

Trzej chłopcy w wieku 13, 14 i 15 lat zostali zatrzymani w związku z rozbojem i kradzieżą rozbójniczą. Swoje ofiary terroryzowali maczetą i pałką teleskopową. Za czyny, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W czwartek krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu w krótkim odstępie czasu otrzymał 2 zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju.

Jak wynikało ze zgłoszeń, w obydwóch przypadkach sprawcami byli trzej nieletni. Młodzi sprawcy rozboju, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową, najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska, a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Ich łupem w pierwszym przypadku padły buty sportowe, a w drugim pączki. W obydwu przypadkach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie

– dodaje Bijok.

Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy, którzy dosyć szybko ustalili, kto stoi za zgłoszonymi kradzieżami. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze