Firma TÜV Rheinland Polska ma nową siedzibę w Zabrzu. „Pieniądze z podatków będą wspierać miasto”

fot. mat. pras.

Firma TÜV Rheinland Polska, jedna z czołowych firm certyfikacyjnych i badawczych w Polsce, podjęła decyzję o przeniesieniu siedziby głównej z Warszawy do Zabrza. Zmiana ta jest konsekwencją planów jakie koncern TÜV International GmbH wiąże z regionem Śląska.

Pierwszą dużą inwestycją było stworzenie w 2018 roku Shared Service Center w Katowicach. Centrum Usług Wspólnych, zlokalizowane w Silesia Business Park, zatrudnia ponad 200 osób. Obecnie koncern zainwestował w biurowiec przy ul. Wolności w Zabrzu. Budynek został dostosowany do potrzeb spółki. Na czterech piętrach powstała nowoczesna przestrzeń dla pracowników wszystkich działów firmy: Działu Certyfikacji Systemów, Działu Usług dla Przemysłu, Działu Certyfikacji Wyrobów, Działu Ekonomicznego, Działu Szkoleń i Certyfikacji Osób. Powstało także laboratorium badawcze oraz sale szkoleniowe, w tym specjalne pomieszczenia przygotowane do prowadzenia zajęć praktycznych w ramach szkoleń z zakresu badań nieniszczących (NDT).

Przeniesienie siedziby głównej spółki z Warszawy do Zabrza to naturalna konsekwencja planów rozwojowych. Większość naszych wysoko wykwalifikowanych pracowników mieszka i pracuje na Śląsku. Tutaj zlokalizowana jest także duża grupa naszych klientów

– mówi Janusz Grabka, Prezes Zarządu TÜV Rheinland Polska.


– Cieszę się, że od 1 czerwca pieniądze z podatków będą wspierać miasto, w którym od lat rozwijamy działalność biznesową. Dlatego zabrzański oddział został wybrany na siedzibę główną spółki. Jesteśmy otwarci na współpracę ze śląskimi uczelniami, dajemy szansę młodym ludziom na zdobycie doświadczenia zawodowego w trakcie staży i praktyk. Cały czas prowadzimy procesy rekrutacyjne na ciekawe stanowiska, zarówno do biura w Zabrzu, jak i do innych lokalizacji – dodaje.

TÜV Rheinland Polska to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, wiodącego dostawcy usług dla przemysłu na świecie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu grupy TÜV Rheinland, polski oddział oferuje szeroką gamę usług dla przedsiębiorstw m.in. z zakresu certyfikacji wyrobów, technologii, systemów zarządzania i personelu, audytów, inspekcji, weryfikacji oraz opiniowania. Wśród klientów TÜV Rheinland Polska znajdują się obecnie największe przedsiębiorstwa m. in. z branży spożywczej, budowlanej, energetycznej i medycznej.

mat. pras. TÜV Rheinland Polska