Dziennikarka TVP Sport przechodzi do bukmachera BetFan

Stock.Adobe.com

Popularna dziennikarka TVP Sport przechodzi do zespołu BetFan. Czy to początek nowego trendu?

Media manager – takie stanowisko będzie piastować Kinga Kwiecień w firmie bukmacherskiej BetFan. Wcześniej była dziennikarką m.in. w WP czy TVP Sport.

Bukmacher, który niedawno zadebiutował na polskim rynku, wciąż powiększa grono swoich pracowników. BetFan przedstawiając się polskim graczom zapowiedział swobodną komunikację z klientami. Hasło – Chcemy być jak kumpel! – już mówi sporo. Ludzie odpowiedzialni za kontakty z graczami stawiają na humor i podążanie za trendami lifestylowymi. Ma to stanowić wyjście poza przyjęte schematy i stereotypy oraz dopasowanie języka oraz sposobów komunikacji do preferencji odbiorców. Od razu jednak zaznaczają, że równocześnie wszystko będzie odbywać się w jak najbardziej profesjonalnych warunkach. Teraz poznaliśmy również osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami, bo właśnie funkcję media managera będzie pełnić Kinga Kwiecień.

Oprócz tego dziennikarka ma realizować autorski format wideo zatytułowany #KwiecieńPlecień. Według planów ma to być cykliczny program przedstawiający najbardziej atrakcyjne zakłady dostępne w ofercie BetFan. Dodatkowo na platformie bukmachera będą powstawać również inne typy publikacji. Vlogi, wywiady, relacje zza kulis ciekawych wydarzeń w Polsce. Twórczyni zapowiada współpracę z wieloma osobowościami ze świata telewizji i internetu, a także, co wydaje się zupełnie oczywiste i naturalne, nie zabraknie jej w mediach społecznościowych marki bukmachera. – Współpraca z Betfan to dla mnie zupełnie nowe, ekscytujące wyzwanie zawodowe. Cieszę się, że będę miała możliwość wykorzystania dotychczasowego doświadczenia w realizacji nowych pomysłów. – podsumowuje Kinga Kwiecień.

Mimo młodego wieku, nowa media manager bukmachera BetFan ma całkiem spore doświadczenie na rynku mediowym. Kinga Kwiecień jest absolwentką prawa, jednak na swoją drogę zawodową wybrała dziennikarstwo. Pierwszy raz widzowie mogli ją zobaczyć w materiałach Wirtualnej Polski, gdzie łączyła funkcję prezenterki i reporterki. Realizowała materiały dla działów WP Kobieta, WP Wiadomości oraz Telewizji WP. Następnie zasiliła szeregi redakcyjne Telewizji Polsat, a dokładnie zespołów Polsat News i Polsat Cafe. Tamto nowe wyzwanie zawodowe podjęła w kwietniu 2017 roku.
Kolejnym przystankiem na ścieżce jej kariery była zamiana telewizji na radio, a dokładnie Polskie Radio 24. Kinga Kwiecień szybko jednak zorientowała się, że najlepiej czuje się w pracy przed kamerą. Dlatego już pół roku po debiucie w eterze podjęła się nowych zadań dziennikarskich w Telewizji Polskiej. Tam współpracowała przy tworzeniu porannego programu zatytułowanego Dzień Dobry Polsko! Po roku zdjęto go jednak z anteny, a reporterka zamieniła redakcję ogólnotematyczną na sportową.
Od tamtej pory widzowie Telewizji Polskiej mogli oglądać Kingę Kwiecień w TVP Sport. Tam prowadziła kilka programów m.in. Mundialowy Wieczór podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 roku oraz autorski cykl Pasje sportowców.

Transfer dziennikarki telewizyjnej do bukmachera BetFan stanowi pewnego rodzaju precedens. Takie firmy współpracują oczywiście ze znanymi dziennikarzami, ale zwykle zatrudniają ich w formie ambasadorów. Wydaje się, że obserwujemy ciekawe zjawisko. Bukmacherzy coraz mocniej będą stawiać na całkowitą profesjonalizację tworzonych przez nich mediów. Być może już niedługo ich serwisy będą pełnoprawnymi portalami z informacjami sportowymi, programami wideo czy cyklicznymi magazynami, aż po produkcje na żywo. Niektórzy z nich już posiadają blogi (np. STS) lub nawet całe osobne witryny przedstawiające nowości i komentarze ze świata sportu.

Zakłady obstawiać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. BetFan to legalny bukmacher z polskim zezwoleniem, obstawianie w firmach bez zezwolenia zagrożone jest karą. Hazard uzależnia.

(materiał partnera)