Dwukrotnie dźgnęła swojego konkubenta nożem. 27-latka z zarzutem usiłowania zabójstwa

Kłótnia w jednym z mieszkań w Zabrzu mogła zakończyć się tragicznie. 27-letnia kobieta dwukrotnie dźgnęła nożem w klatkę piersiową swojego partnera. Śledczy przedstawili jej zarzut usiłowania zabójstwa.

Policjanci z zabrzańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w piątek w jednym z mieszkań w centrum miasta. Około godz. 6.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, w której trakcie 27-letnia kobieta ugodziła nożem swojego 29-letniego konkubenta. Na miejscu policjanci zatrzymali 27-latkę, a 29-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala – przekazał sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Według wstępnych ustaleń policji między kobietą i mężczyzną miało dojść do awantury, i szarpaniny, w której trakcie kobieta dwukrotnie ugodziła mężczyznę w klatkę piersiową.

Obecnie życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna wcześniej spożywali alkohol.


W mieszkaniu, w chwili zdarzenia nie przebywały inne osoby. Na miejscu śledczy przeprowadzili oględziny, zabezpieczono też nóż, którym został ugodzony mężczyzna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latce zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara co najmniej 8 lat wiezienia. Najbliższe 3-miesiące kobieta spędzi w areszcie śledczym – podsumowuje Bijok.

Policyjne czynności w tej sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze