Dwie ulice w Grzybowicach z nową nawierzchnią i chodnikami. To finał trwającej od roku inwestycji

Kolejne zadanie inwestycyjne zakończone zostało w dzielnicy Grzybowice. Na dwóch ulicach – Czekanowskiej oraz Na Lesie – powstała nowa nawierzchnia z kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji oraz chodnikiem.

Dokumentację projektową dotyczącą realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa dróg lokalnych wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w dzielnicy Grzybowice – ulice: Czekanowska i Na Lesie” opracowało biuro Tarffic System z Bytomia.

Przedmiotem tej inwestycji była nie tylko budowa samej drogi, ale także wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowania poziomego i pionowego, budowa kanalizacji deszczowej, wykonanie oświetlenia ulicznego w zakresie wybudowanej drogi oraz budowa kanału technologicznego.


Umowę na wykonanie robót z firmą Novum Stone Expert Sp. z o.o. podpisano w maju ub. r., a ich koszt wyniósł blisko 2,1 mln zł.

Warto przypomnieć, że w Grzybowicach miasto zrealizowało do tej pory szereg inwestycji drogowych. Mieszkańcy mogą już swobodnie przejechać przez ulicę Handlową, gen. Dąbka, Ducha, ks. M. Wosia czy też przez ulicę Złotą. Przekazanie robót w ciągu ulic Czekanowskiej i Na Lesie stanowiło podsumowanie ostatnich inwestycji drogowych w dzielnicy, których wartość przekroczyła ponad 15 mln zł.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze