Dwie kolizje DTŚ. Policja poszukuje kierującego seicento, który przyczynił się do pierwszej z nich


W środę na zabrzańskim odcinku DTŚ doszło do dwóch kolizji. Świadkowie pierwszego z tych zdarzeń proszeni są o kontakt z policją, gdyż jego sprawca – kierujący czerwonym fiatem seicento – odjechał z miejsca zdarzenia.

Do pierwszej kolizji doszło kilka minut po 7:00 na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic, tuż za wjazdem na Sośnicę. Z policyjnych ustaleń wynika, że 41-letnia kierująca fordem, jadąc środkowym pasem w kierunku Katowic, w celu uniknięcia zderzenia z czerwonym fiatem seicento, gwałtownie skręciła w stronę lewego pasa, doprowadzając do zderzenia z audi.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kierujący czerwonym fiatem, który chwilę przed zdarzeniem włączał się do ruchu, odjechał z miejsca zdarzenia.[/perfectpullquote]

Kierująca fordem i 26-letni kierujący audi prawidłowo oznaczyli miejsce zdarzenia drogowego i wezwali służby. Kilka minut po zdarzeniu na samochód audi najechała 25-letnia kierująca fordem fiestą, co spowodowało całkowite zablokowanie Drogowej Trasy Średnicowej.


Kobieta, za spowodowanie kolizji z audi, została ukarana mandatem karnym. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na czas obsługi zdarzenia policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum miasta. Obecnie ruch odbywa się płynnie.

Czynności w tej sprawie trwają, a policjanci poszukują świadków zdarzenia i kierującego czerwonym fiatem seicento. Wszelkie informacje należy przekazywać, dzwoniąc na numer telefonu zabrzańskiej komendy 32 277 92 00.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze