Dwaj pijani kierowcy w… jednym samochodzie. Obaj wydmuchali ponad 3 promile. Jak do tego doszło?

Dwóch pijanych kierowców jednego samochodu – jak to możliwe? Mężczyźni najpierw spożywali alkohol w aucie na parkingu, później jeden z nich jeździł po terenie przed centrum handlowym. Ostatecznie zamienili się miejscami i… wyjechali na DK88. Obaj mieli ponad 3 ‰ alkoholu w organizmie.

Sytuacja była więc niezwykle groźna. Na szczęście szybko z ruchu wyeliminowali ich policjanci.

We wtorek przed godziną 9:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na parkingu centrum handlowego przy ulicy Szkubacza mają spożywać alkohol w samochodzie oraz jeździć po parkingu. Na miejsce skierowano patrol policjantów drogówki. W tym samym czasie mężczyźni wyjechali na DK88, gdzie zostali dogonieni i zatrzymani – relacjonuje mł. asp. Sebastian Biojok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W momencie zatrzymania za kierownicą toyoty, którą się poruszali, siedział 29-letni mężczyzna, a pasażerem był 27-latek. Mundurowi wyczuli od obydwóch silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że starszy ma w swoim organizmie 3,2 promila a młodszy 3,1 promila alkoholu

– kontynuuje rzecznik KMP Zabrze.

Policjanci, mając dokładny opis sytuacji i rysopis sprawców zdarzenia podany przez zgłaszającego szybko potwierdzili, że młodszy z mężczyzny również kierował pojazdem, kiedy byli jeszcze na parkingu. Jak się okazało, 27-latek miał też dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a starszy… w ogóle nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Duet nieodpowiedzialnych szoferów został zatrzymany. Teraz ze swoje nieodpowiedzialne zachowanie opowiedzą przed sądem

– dodaje oficer prasowy. To kolejny z wielu przykładów, kiedy po informacji od zgłaszającego eliminowany jest przez funkcjonariuszy nietrzeźwy kierujący.

Policja przypomina, że dla pijanych kierowców nie ma żadnej tolerancji. Ci niestety nadal wyjeżdżają na drogi i nic nie wskazuje, by problem ten, mimo zaostrzania kar, miał zostać rozwiązany. Pozostaje więc czujność potencjalnych świadków i wzmożone działania policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze/zdjęcie poglądowe