Dwaj nastolatkowie niszczyli zaparkowane auta. Interweniujący policjant został przez nich pobity

fot. zdj. poglądowe/px

Mundurowy z I komisariatu policji w Zabrzu niedaleko swojego domu zauważył dwóch wandali, którzy niszczyli zaparkowane samochody. Policjant nie wahając się, podjął interwencję.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 23.00 na ulicy Garibaldiego.

Policjant, będąc po służbie, zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy kopali po zaparkowanych samochodach. Mundurowy postanowił interweniować. Ruszył w kierunku mężczyzn i przedstawił się jako policjant. Wtedy ich agresja skierowała się wobec niego – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Mężczyźni zaatakowali funkcjonariusza, kopiąc go i uderzając pięściami, po czym zaczęli uciekać. Mundurowy nie odpuścił i ruszył za nim w pościg, który zakończył się na ulicy Tarnopolskiej.

Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez goniącego ich policjanta oraz przybyły na miejsce patrol mundurowych będących w służbie. Okazało się, że zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Obaj odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariusza policji oraz zniszczenie mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px