Dorośli mężczyźni kradli artykuły szkolne. Przy zatrzymanych ujawniono narkotyki

Policjanci z Zabrza zatrzymali wczoraj 27 i 28-latka, którzy wspólnie ukradli artykuły szkolne z jednego z zabrzańskich sklepów. Mężczyźni byli wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Okazało się przy okazji, że przy sobie mieli środki odurzające.

Wydarzenia działy się w czwartkowe popołudnie.

Stróże prawa z III Komisariatu Policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z zabrzańskich sklepów w rejonie ulicy Wolności, doszło do kradzieży. Jak się okazało, sprawcami okazali się być 27 i 28-letni zabrzanin – relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.


Mężczyźni wspólnie ukradli artykuły szkolne na kwotę blisko 80 złotych. Byli oni wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami, a skradzione przedmioty wróciły do ponownej sprzedaży

– kontynuuje Strzodka.

Jednakże na tym interwencja się nie zakończyła. Okazało się bowiem, że u sprawców policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, a o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px