Do 400 tys. złotych grzywny za nielegalne automaty. Lokal mieścił się w pozornie zamkniętym budynku


W lokalu przy ulicy Bytomskiej funkcjonowały cztery nielegalne automaty do gier. Osobom związanym z procederem grozi do 100 tys. złotych grzywny za każde urządzenie.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami śląskiego KAS, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. W trakcie prowadzonych działań ustalili, że w z pozoru zamkniętym budynku, znajduje się pomieszczenie z “hot spotami”.

W piątek rano kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KAS weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli cztery funkcjonujące w nim automaty. Maszyny trafiły do urzędu celno-skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Policjanci i funkcjonariusze KAS zapewniają, że w dalszym ciągu konsekwentnie i bezwzględnie będą zwalczać ten nielegalny oraz szkodliwy społecznie proceder.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze