Czy kierowcy na terenie Zabrza jeżdżą z bezpieczną prędkością? Drogówka ujawniła 150 wykroczeń

Zabrzańska policja podsumowała rezultaty akcji „Prędkość”. Policjanci ujawnili łącznie 147 wykroczeń związanych z nietrzymaniem się przez kierowców limitów wprowadzonych na drogach naszego miasta.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy.

Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili w piątek dziania pod nazwą „Prędkość” – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Działania te ukierunkowane były na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideo rejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości

– dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.

Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach wzięli udział w działaniach. Od godziny 6:00 aż do 22:00 w różnych rejonach miasta kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący.

Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci zabrzańskiej drogówki ujawnili łącznie 147 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze