Cofając uderzył w BMW. Wezwano drogówkę i wszystko stało się jasne

Miał ponad dwa promile promila alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę swojego suzuki. Na ulicy Zaolziańskiej spowodował kolizję. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca zdarzenia to 55-letni mieszkaniec Zabrza.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 22.00.

Kierujący citroenem na ulic Zaolziańskiej cofając uderzył w BMW. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że sprawca kolizji miał 2.12 promila alkoholu w organizmie. 55-latek stracił już prawo jazdy, a teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych. Wydłużono również okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze