Chciał powiesić się na gałęzi drzewa. Policjanci z I komisariatu zdołali zapobiec tragedii

Szybka reakcja policjantów pozwoliła zapobiec ludzkiej tragedii. W rejonie ulicy Śląskiej 49-latek usiłował targnąć się na własne życie. Mundurowi z I komisariatu odnaleźli mężczyznę, który chciał powiesić się na linie przywiązanej do gałęzi drzewa.

Informacja na temat osoby, która zamierza targnąć się na swoje życie dotarła do policji w miniony czwartek. Na wskazane miejsce zdarzenia niezwłocznie wysłany został patrol.

Przeszukując teren, pod jednym z drzew znaleźli 49-latka, który podjął próbę samobójczą. Mężczyzna stał na dwóch skrzynkach, a na szyi miał założoną pętle z liny, której koniec przywiązany był do gałęzi drzewa. Bez zbędnej zwłoki mundurowi przytrzymali mężczyznę, aby nie spadł ze skrzynek i odcięli pętlę na jego szyi. Niedoszły samobójca trafił pod specjalistyczną opieką lekarzy – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policja zaznacza, że kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – zaznacza oficer prasowy.

Warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00;
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę;
  • 800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze