Chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Policjanci odciągnęli go od barierek


Policjanci uratowali życie 34-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Mundurowi siłą odciągnęli go od krawędzi mostu, kiedy przechodził przez barierki. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W piątek przed godziną 21.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące 34-letniego mieszkańca Zabrza, który chce popełnić samobójstwo, skacząc z mostu przy ulicy Bytomskiej a Drzymały. Na miejsce skierowano policyjnych wywiadowców oraz patrol interwencyjny z drugiego komisariatu – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Pierwsi na miejsce przybyli mundurowi z dwójki rozmawiając z mężczyzną, starali się go uspokoić, jednak pewnym momencie mężczyzna zaczął przechodzić przez barierkę mostu.

Policjanci nie pozwolili mu na to. W czasie gdy desperat zajęty był rozmową z jednym z policjantów, pozostali zdołali ustawiać się na tyle blisko, że kiedy ten chciał przejść przez barierki, doskoczyli do niego i przeciągnęli go w bezpieczne miejsce. Następnie po przybyciu karetki przekazali niedoszłego samobójcę w ręce ratowników – dodaje Bijok.


Ostatecznie uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. px