Chciał nietypowo udekorować pokój, grozi mu 5 lat więzienia. Zaskakujący finał awantury w jednym z mieszkań

Nietypowy finał miała interwencja domowa, jaką przeprowadzili policjanci z Zabrza w jednym z mieszkań przy ulicy Reymonta. Odzyskano bowiem zaporę drogową, a także zatrzymano sprawcę jej kradzieży.

Rzecz działa się w minioną sobotę.

Interwencja dotyczyła 21-letniego mężczyzny, który miał konflikt ze swoim ojcem i wszczynał awanturę. W trakcie interwencji policjanci w mieszkaniu zauważyli podwójną zaporę drogową wraz ze słupkami oraz tablicą z napisem „przejście drugą stroną ulicy”. Był to dość nietypowy widok, dlatego zaczęli ustalać skąd ten przedmiot, wziął się w mieszkaniu – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Okazało się, że zaporę do domu miał przynieść właśnie 21-latek. Ustalono też, iż zapora drogowa miała zostać skradziona z terenu budowy w Zabrzu przy ul. Roosevelta 22. 21-latka zatrzymano i przewieziono do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzież

– dodaje Bijok.

W trakcie policyjnych czynności młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał sobie w ciekawy sposób udekorować pokój. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdjęcie poglądowe