Chciał nawiązać intymną relację z 13-latką, w mieszkaniu miał broń i amunicję. Został zatrzymany

32-letni zabrzanin umówił się w Internecie z kobietą, podającą się za 13-latkę. Teraz jest podejrzany o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą małoletnią. Został już zatrzymany przez tutejszych policjantów.

Mężczyzna nie wiedział, że bierze udział w prowokacji.

Do zatrzymania doszło w centrum miasta, gdzie mężczyzna umówił się na spotkanie z 13-letnią dziewczynką. 32-latek za pośrednictwem komunikatora internetowego namawiał ją do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz wysyłaj jej treści pornograficzne. Nie wiedział jednak, że tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Kiedy mężczyzna przyjechał na miejsce spotkania, zastał tam, 31-letnią kobietę i jej 36-letniego przyjaciela, którzy byli odpowiedzialni za prowokację. Para poinformowała o sytuacji zabrzańskich policjantów, a stróże prawa zatrzymali mężczyznę

– dodaje Bijok.

Zabrzanin został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili amunicję do broni palnej oraz broń pneumatyczną. Czynności w sprawie trwają, a zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze