Był poszukiwany do odsiadki za przestępstwo przeciw mieniu. Wpadł, przy kolejnej kradzieży

Miał przy sobie narkotyki, był poszukiwany do odsiadki, a zatrzymano go po tym, jak dopuścił się kradzieży mienia w jednym ze sklepów przy ulicy Miarki w Zabrzu. 37-latek trafił już do aresztu.

Złodzieja sklepowego ujęli pracownicy marketu. Wydarzenia miały miejsce w poniedziałek rano.

Zabrzańscy policjanci zostali poinformowani przez pracownika ochrony sklepu przy ulicy Karola Miarki w Zabrzu, że ujęli mężczyznę, który dokonał kradzieży narzędzi. Straty oszacowano na ponad 300 złotych. Sprawca został przekazany policjantom – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie narkotyki. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

Nie był to jednak jedyny powód do stresu w przypadku tego mężczyzny, bo po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności, również za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do aresztu. Ponadto odpowie za posiadanie substancji psychotropowej. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat za kratami – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdjęcie poglądowe