Był już notowany za przestępstwo z użyciem przemocy, w poniedziałek pobił brata. Mężczyzna nie żyje

57-latek pobił o 10 lat starszego od siebie brata, na drugi dzień ujawniono ciało drugiego z mężczyzn. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią.

Do zdarzenia doszło na przestrzeni ostatnich dni. Podejrzany został już zatrzymany przez zabrzańskich policjantów, którzy prowadzą czynności.

W toku postępowania ustalono, że 67-latek został pobity przez swojego 57-letniego brata. Według wstępnych ustaleń do pobicia doszło w poniedziałek w mieszkaniu przy ulicy Tyskiej, gdzie razem przebywali. Tam we wtorek ujawniono ciało 67-latka. Podejrzanych w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany 57-latek w przeszłości był już notowany za przestępstwo z użyciem przemocy – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zebrane przez mundurowych informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu. Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią – dodaje Bijok.

W środę śledczy wstąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze