Bukmacher STS przyjmuje zakłady na oddanie do użytku obwodnicy Częstochowy

Stock.Adobe.com

Oddanie odcinka autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Częstochową zaplanowano na koniec 2019 roku. Terminowa realizacja inwestycji staje się jednak coraz mniej realna.

W związku z tym legalny polski bukmacher, firma STS, rozpoczął przyjmowanie zakładów dotyczących tej drogowej inwestycji.

Połowiczny sukces

Na początku tego miesiąca udostępniono dla samochodów osobowych 37-kilometrowy odcinek A1 od węzła Blachownia do węzła Pyrzowice. To jednak zaledwie połowa sukcesu, ponieważ z nowej drogi nie mogą korzystać jeszcze auta ciężarowe oraz TIR-y. Wszystko dlatego, że brakuje odpowiedniego połączenia pomiędzy drogą krajową nr 1 (tzw. gierkówką) a autostradą, natomiast drogi wojewódzkie, którymi dojazd w teorii jest możliwy, nie zostały przystosowane do ruchu pojazdów o takiej wielkości.

Kłopoty na finiszu

Wydaje się również, że na przejezdność całej obwodnicy Częstochowy będziemy musieli poczekać dłużej niż jeszcze niedawno zakładano. Wszystko przez problemy z ostatnim fragmentem trasy, czyli odcinkiem Blachownia-Rząsawa. Przypomnijmy, że GDDKiA zerwała w kwietniu umowę z firmą Salini Polska, która była odpowiedzialna za wykonanie tego odcinka (źródło).

Termin zakończenia inwestycji można obstawić w STS

Problemy związane z obwodnicą Częstochowy nie umknęły uwadze firmy bukmacherskiej STS, która zaczęła przyjmować zakłady bukmacherskie na oddanie do użytku tego odcinka A1. Bukmacher STS w swojej ofercie podaje trzy terminy ewentualnej realizacji inwestycji opatrzone opcjami „tak/nie”: do 31 marca, do 30 czerwca oraz do 30 września 2020 roku. Najwięcej można zyskać za wskazanie, iż dotrzymany zostanie pierwszy z tych terminów (kurs 3.80). Typując natomiast że do tego czasu nie uda się zakończyć tego odcinka zarobimy znacznie mniej (kurs 1.18). Według STS nawet termin 30 września 2020 r. nie jest też wcale pewny i za obstawienie takiego terminu realizacji inwestycji STS wystawił kurs 1.80. Z przewidywań bukmachera wynika więc, że być może ten odcinek autostrady zostanie oddany dopiero po 30 września 2020 r. (na co kurs również wynosi 1.80).

Jak sobie radzić do tego czasu?

Na razie za Pyrzowicami w kierunku północnym autostrada A1 będzie miała tylko dwa czynne węzły, prowadzące do tzw. gierkówki: Woźniki, (tam do drogi krajowej nr 1 w miejscowości Koziegłowy poprowadzi droga wojewódzka nr 789) oraz Częstochowa-Południe, skąd będzie można zjechać na drogę wojewódzką nr 908, prowadzącą przez miasto i pozwalającą na skręcenie najpierw w drogę nr 43, a następnie w „jedynkę”. Niestety jednak drogi 789 i 908 nie są przystosowane do ruchu pojazdów takich jak TIR-y. Główny problem tej drugiej trasy stanowią ciasne ronda.

Niekorzystne prognozy

Warty ponad 700 milionów złotych odcinek A1 Blachownia-Rząsawa jest w tej chwili gotowy mniej więcej w połowie. Za dokończenie prac po Salini Polska odpowiadać będzie konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe, Budimex oraz Budpol. Z przeszłości jednak wiemy, że zrywanie kontraktów na budowę dróg niemal zawsze wiąże się z dużymi opóźnieniami.

Nietypowe zakłady w ofercie bukmacherów

Zakłady na oddanie do użytku obwodnicy Częstochowy to nie wyjątek w ofercie bukmachera STS, jeśli chodzi o możliwość typowania wydarzeń społecznych, kulturalnych oraz politycznych. Już teraz klienci STS mogą wytypować miasto-gospodarza Konkursu Piosenki Eurowizji 2020, a także zwycięzcę najbliższych wyborów parlamentarnych w Polsce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich związane jest z ryzykiem uzależnienia. Grać u bukmachera mogą wyłącznie osoby które ukończyły 18 lat. STS to bukmacher posiadający zezwolenie Ministra Finansów – jest to legalny w Polsce bukmacher. Grając u bukmacherów nieposiadających odpowiedniego zezwolenia wydanego w Polsce narażasz się na konsekwencje prawne.

(materiał partnera)