Budynek przy ul. Struzika nadaje się do naprawy. Ostateczna ekspertyza na przełomie marca i kwietnia

Po esplozji, do której doszło w miniony wtorek w budynku przy ul. Struzika 6 nastąpiła ewakuacja mieszkańców i zabezpieczenie nieruchomości. Jak się okazuje, blok nadaje się do naprawy, ostateczne decyzje zapadną na przełomie marca i kwietnia.

Budynek należy do Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego klatka, gdzie znajduje się mieszkanie, w którym wybuchł gaz, pozostaje wyłączona z użytkowania do czasu uzyskania stosowanych ekspertyz.

Jak przekazała Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, rzeczoznawca budowlany pracujący w budynku przy ul. Struzika 6 na zlecenie spółdzielni oszacował, że obiekt nadaje się do naprawy.

Wciąż trwa proces odsłaniania newralgicznych miejsc w celu dokonania oceny stabilności konstrukcji bloku. Rzeczoznawca budowlany przewiduje, że ostateczna ekspertyza będzie dostępna około środy lub czwartku (31.03-1.04). Decyzje o dopuszczeniu obiektu do użytkowania podejmie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego po otrzymaniu tego dokumentu.


(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze