Budowa konstrukcji czwartej trybuny stadionu na ukończeniu. W czerwcu ruszą prace wykończeniowe

Miasto opublikowało najnowsze informacje na temat budowy trybuny zachodniej stadionu przy ulicy Roosevelta. Część konstrukcyjna jest już gotowa w 99 procentach. W czerwcu na Arenie Zabrze ruszy kolejny etap budowy.

Prace postępują zgodnie z planem i w przyszłym miesiącu powinny zakończyć się roboty przy konstrukcji czwartej trybuny, a wtedy będzie można rozpocząć następny etap stadionowej inwestycji.

W tej chwili trwa jeszcze budowa konstrukcji pod elewację trybuny zachodniej, która składać się będzie z takich samych stalowych rurek jak pozostała część Areny Zabrze. Budowa części konstrukcyjnej czwartej trybuny na stadionie Górnika zakończy się w czerwcu – informuje zabrzański magistrat.

W tym samym miesiącu ruszą roboty wykończeniowe, a przetarg na ich wykonanie wygrał ten sam wykonawca. W ich zakres wchodzi najpierw projekt, a później montaż krzesełek, dachu oraz ścianek działowych pod trybuną. Termin zakończenia wszystkich prac na stadionie Górnika to maj 2025 roku

– dodaje Urząd Miejski.

Projekt zakłada umiejscowienie w tej części: szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu wraz z restauracją oraz lóż biznesowych, pomieszczeń biurowych a także stanowisk obsługi medialnej. W wyniku zrealizowanych prac liczba miejsc na stadionie ulegnie zwiększeniu z 24,5 tys. do ok. 32 tysięcy.

Mostostal Zabrze GPBP to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu, a obecnie kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu – podsumowuje UM Zabrze.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze