Brał udział w trzech pobiciach. 17-letni agresor został zatrzymany, odpowie przed sądem (TV)

Zabrzańscy policjanci z III komisariatu zatrzymali 17-letniego agresora, który – jak się okazało – brał udział w aż trzech przypadkach pobicia. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku sierpnia, kiedy nieznany mężczyzna kazał dwóm pasażerom wysiąść z autobusu na wysokości ul. Moniuszki i udać się wraz z nim w rejon ul. Solskiego. Na miejscu mężczyzna wspólnie z grupą innych osób dopuścił się pobicia 17 i 19-latka.

Z kolei w ubiegłą niedzielę doszło do dwóch uszkodzeń ciała. Pierwsze wydarzyło się krótko przed godziną 20:00, kiedy młody mężczyzna w rejonie ul. Wandy wielokrotnie uderzył pięścią w twarz 19-latka, w wyniku czego doznał on urazu głowy oraz złamania kości nosowych.


Kolejny atak miał miejsce po godzinie 21:00 w rejonie placu Teatralnego, gdzie na przystanku tramwajowym 17-letni agresor kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz 16-latka, który doznał ogólnych obrażeń.

Jak się okazało sprawcą tych trzech zdarzeń, był mieszkaniec Zabrza, którego w środę zatrzymali kryminalni. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze