Bieg Wings for Life World Run odbył się w zabrzańskim parku. Uczestnicy imprezy dopisali

Około 175 biegaczy, w tym 25 osób z różnymi niepełnosprawnościami, spotkało się w niedzielne popołudnie w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich, aby uczestniczyć w 10. edycji Wings for Life World Run – Zabrze, wyjątkowego, globalnego biegu.

W drodze do mety zawodnicy ścigali się z wirtualnym samochodem pościgowym.

Formuła rywalizacji oparta była o ucieczkę przed wirtualnym samochodem pościgowym, który wyruszył w pogoń za zawodnikami dokładnie 30 minut po ich starcie, z początkową prędkością 14 km/h, a następnie stopniowo zwiększał tempo jazdy, aż do chwili wyprzedzenia ostatnich zawodników.

W naszym mieście bieg odbył się w Parku im. Powstańców Śląskich w Zabrzu. Trasa przebiegała przez malowniczy park leśny i była idealna także dla osób na wózkach. Na pętli o długości 2 km wyznaczone zostały dwie nawrotki.

Aby dołączyć do tego wydarzenia należało ściągnąć aplikację Wings for Life World Run na Androida lub iPhone’a i zarejestrować swój udział za jej pomocą. Za uczestnictwo w tegorocznym Wings for Life World Run pobierana była opłata startowa, która w całości przeznaczona zostanie na badania nad rdzeniem kręgowym.

(żms)/UM Zabrze
Fot. Tymoteusz Roliński (UM Zabrze)