Bezpłatne badania USG piersi dla mieszkanek Zabrza. Można wykluczyć śmiertelną chorobę

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Do kampanii dołącza również nasze miasto, które zaprasza wszystkie panie w wieku 20-49 lat mieszkające w Zabrzu do skorzystania z bezpłatnych badań USG piersi.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się ponad 18 tysięcy kobiet w Polsce, a około 6 tysięcy z nich umiera. Współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu wciąż wzrasta.

Głównym powodem umieralności na raka piersi jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.


Wcześnie wykryte zmiany nowotworowe dają większe szanse na skuteczne leczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG) i samobadanie piersi.

W ramach programu, który od początku br. realizuje Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, bezpłatne badanie USG piersi wykonało już 500 zabrzanek w wieku 20-49 lat. W drugiej edycji programu z bezpłatnych badań skorzystać może 750 pań.

Badanie jest prowadzone przez specjalistów z Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki w Zabrzu s.c. w Zabrzu (ul. Wolności 262/206). Na wizytę można się zapisać kontaktując się z CUD pod numer tel.: 698 234 298.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze