Baseny, hotele, kina i teatry warunkowo otwarte przez dwa tygodnie. Rząd luzuje obostrzenia

fot. UM Zabrze

Rząd ogłosił kolejną decyzję dotyczącą luzowania obostrzeń. Od piątku, 12 lutego, otworzyć będą mogły się baseny oraz stoki narciarskie w ścisłym reżimie sanitarnym. Aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness nadal pozostaną zamknięte.

Zgodnie z nowymi zasadami możliwy będzie sport amatorski na świeżym powietrzu np. na boiskach lub kortach, które ponownie mogą zostać otwarte dla użytkowników.

W piątek za tydzień ruszą też kina, teatry, opery i filharmonie przy zachowaniu 50% liczebności widowni, a także hotele, których obłożenie może wynieść maksymalnie 50% miejsc noclegowych.


Bez zmian pozostaje działanie restauracji – te mogą wydawać posiłki wyłącznie na wynos i w dowozie. W hotelach z kolei powinny być dostarczane do pokoi.

Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego – dystans, dezynfekcja, maseczka – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – zaznaczał premier Mateusz Morawiecki.

Nowe, poluzowane obostrzenia, będą obowiązywały przez okres 2 tygodni – od 12 do 26 lutego.

(żms)/Gov.pl
fot. UM Zabrze